Ти юний журналіст? Тоді ми йдемо до тебе!

"Від мрії до реальності. Перший крок у майбутнє."
Маркетолог, бухгалтер, міліціонер, приватний підприємець, художник, журналіст, педагог… У світі існують сотні, а ,можливо, й тисячі  різних професій. Напевно, не можливо пізнати всі таємниці та секрети кожного з них навіть продовж всього життя. 

Для багатьох підлітків саме вибір майбутньої роботи є однією з найважливіших та найскладніших проблем. Саме для того, щоб допомогти старшокласникам з вибором майбутнього та для ознайомлення їх з секретами та таємницями багатьох професій районна асоціація “Старшокласник” організувала проект “Від мрій до реальності. Перший крок у майбутнє”В рамках проекту "Kyiv Studies Exchange" під патронатом громадської платформи "MoKoLaD" .

Підготовку до вищезгаданого проекту совенята розпочали ще на теплому березі Чорного моря, в Артеці. Саме там після шаленої тренінг-гри від МоКоЛаДу, де кожен район грав роль справжньої компанії з своїми керівниками, журналістами та менеджерами,  а самі ж випускники були хто ким: артистами, директором КПДЮ, спонсорами тощо. Загалом, суть тієї гри полягала в тому що кожен район мав продумати свій проект і втілити його за допомогою спонсорів, артистів і так далі. Тоді, а таборі “Озерний”, ми гадали, що то просто  гра, тому й не відносились до того серйозно.  Але вже ввечері на рефлексії нам повідомили, що сьогоднішній тренінг був такою собі репетицією, і що в Києві на нас чекатиме справжнє випробування: розробка та втілення в життя справжнього проекту. Довго не думаючи, ми почали вигадувати свій особливий майстер-клас, яким ми зможемо підкорити сучасних старшокласників. Декілька хвилин суперечок, раптовий мозковий штурм… І ось ідея для проекту від РАСівців готова.!

Отож, провівши ту невеличку дискусію в звичайній артеківській кімнатці ми визначали найактуальнішу проблему сьогодення для підлітків: вибір майбутньої професії.  Тому ми й вирішили провести майстер-клас, присвячений профорієнтації під гаслом “Від мрії до реальності. Перший крок у майбутнє.” Згодом цей девіз був обраним назвою самого проекту.

І ось, приїхавши в Київ у нас в запасі було цілих 2 місяці, аби все ретельно обдумати та підготувати. Координаторами проекту були обрані Віка Павленко (сш №200 ім. В.Стуса) та Аліна Галай (сш №254).

Дівчатам допомагали святошинські випускники, а за сумісництвом МоКоЛаДівці:Віка, Артем і Саша, а також наші методисти: Анастасія Юріївна та Оксана Ігорівна. Також модератором проекту стала Віка Томчук, президент РАС. Разом вони розписували проект, обдумували кожну дрібничку, робили все, би тільки Святошинський район показав високий рівень.

Отож, 20 листопада, актова зала Святошинського РУО, 14:00. Совенята по черзі починають збігатися до призначеного місця. Через півтори години це приміщення буде наповнене гостями та тренерами, а зараз тут закінчується підготовча стадія: хтось дороблює декорації, хтось розкладує програмки заходу на столах, хтось робить заготовки для кави-брейку, хтось просто не знає чим зайнятись і тихо очікує самого дійства. І ось,один за одним починають з'являтись довгоочікувані гості. Першим до нас прибув найпочесніших тренер, з яким було приємно навіть просто знаходитись  в одному приміщенні — Єфрем Лукацький, один з найвідоміших український фотокореспондентів, лауреат Пуліцеровської премії. Далі прийшли наступні тренери: подружжя Цілик та Олександр Слободяник. Всі троє—успішні приватні підприємці, а також лідери-випускники Святошинського району.

Першим до слова запросили Олександра Слободяника. Його тренінг був справді повчальним, але водночас цікавий, можливо, це все через вміння  Олександра так легко та просто спілкуватись з аудиторією, проте точно ще й через те, що невеликий його шлях став дійсно непередбачуваним, цікавим та повчальним. Він працював і кур'єром, і продавцем зубної пасти, і це далеко не остання професія, яку приміряв на собі Олександр, проте наполегливість, лідерські якості та жага до успіху дали про себе знати і врешті решт він відкрив власний бізнес та вивів свою формулу успіху, якою він і поділився з нами.

Після нього слово взяв Єфрем Лукацький. Цей поважним тренер радо поділився з нами своїми секретами журналістської справи, а також розказав в чому таємниця успішного кореспондента на сьогоднішній день: кожен, хто хотів би опанувати цю професію має взяти на себе ролі відразу декількох: кореспондента, фотокореспондента, іноді оператора, письменника тощо. Тобто, професія журналіста не стоїть на місці, а постійно розвивається. І сучасна молодь має так само постійно вдосконалюватись та розвиватись. Також Єфрем Лукацький радо показав нам свої роботи як ранні, так і зроблені нещодавно. Крім того відомий фотокореспондент дав слушну пораду, що якщо ви вже обрали нелегкий шлях журналіста, то обов'язково повинні вибрати ля себе точку старту, тобто тему, на якій ви будете спеціалізуватись. Рік за роком, матеріал за матеріалом, і ви станете справжньою акулою своєї теми і лише тоді ви можете спробувати підкорити нові вершини.

Далі своїм досвідом ділилися Євгенія та Олексій Цілик. Вони також є успішними приватними підприємцями, і також мають свою формулу успіху: будь-яка справа стає успішною тоді, коли для вас вона перетворюється на справжнє хобі. Ви починаєте присвячувати всього себе своєму ділу та своїй цілі. А особливо добре, коли поруч вірна людина, що завжди допоможе та підтримає. Саме так виглядала формула успіху успішного подружжя.

Загалом, ті 3 години пролетіли, як одна мить, адже вся наша увага була прикута до тренерів, серед яких кожен мав цікавий досвід та особливу формулу успіху. Щиро віримо, що майстер-клас Святошинського району “Від мрії до реальності. Перший крок у майбутнє” допоміг усім присутнім на ньому  старшокласникам у нелегкому виборі майбутньої професії, що може стати справою усього їх життя.Обновлен 18 дек 2013. Создан 13 дек 2013